Expedice Východní Afrika Zájezdy Keňa, Tanzanie - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Keňa, Tanzanie

název zájezdu: Expedice Východní Afrika


Země:
 
Keňa, Tanzanie
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: dobrodružný, expedice, safari
Ubytování: Terénní expediční vozidlo
Strava: Dle programu
Nástupní země: Keňa
Nástupní místo: Nairobi
Začátek zájezdu: 25.11.2017
Konec zájezdu: 06.12.2017
Počet nocí: 11
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: 
Doba dopravy: 0
Cena: 
53 990,- KčCena za osobu
1 490,- KčPřipojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

Cena zahrnuje:
 
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v hotelu (1x), ve stanech (10x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani) – plná penze po velkou část expedice
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací (cca 580 USD za osobu)
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* NP Masai Mara
* NP Longonot
*Jezero Naivasha
* Plavbu po jezeru Naivasha
* Viktoriino jezero
* NP Serengeti
* Kráter Ngorongoro
* Safari ve voze 4x4 uvnitř kráteru Ngorongoro
* Masajská vesnice
* Arusha

Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vstupní vízum do Keni a Tanzanie
Nápoje a stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)


Poznámka:
 
Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.
Pro ty, kteří se nedomluví anglicky, máme vypsané termíny na africké expedice s českým průvodcem.

 
Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti , kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i "hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

Důležitá informace
Jedná se o kempovací safari v africké přírodě. Je nezbytné, aby byli účastnící vybaveni otevřenou myslí a flexibilitou. Po cestě můžou nastat nepředvídatelné skutečnosti, které si vyžádají nutnost změny itineráře a je potřeba být na tyto okolnosti připraven.


  

Další termíny


25.11.2017 - 06.12.2017 12 dní od 53 990,- Kč  
09.12.2017 - 20.12.2017 12 dní od 53 990,- Kč  
23.12.2017 - 03.01.2018 12 dní od 53 990,- Kč  

program zájezdu


Dovolená pro aktivní
 
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.


  

Expediční vozidlo
 
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde
  
   

   

Průvodce
 
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).

  
   

   

Před a po expedici
 
Expedice začíná informační schůzkou v 18.00 první den v hotelu Boulevard v Nairobi. Pokud budete mít zájem, letenky do Nairobi nebo transfer z letiště do hotelu vám rádi zajistíme.
Je možnost odlétat 11. den z Arushi zpět do Evropy. I tuto kombinaci letenek (Praha - Nairobi / Arusha - Praha) vám na požádání rádi zajistíme.

Expedici si můžete prodloužit odpočinkem na keňském pobřeží nebo Zanzibaru, vše vám rádi zajistíme.


  

1. den Nairobi
 Keňa

Během dne příjezd do Nairobi a ubytování v hotelu. Pro ty, kteří přijedou ráno, je možné zajistit fakultativní výlety. V 18 hodin se sejdete se svými spolucestujícími a průvodcem na informační schůzce a poté společně vyrazíte na večeři (na vlastní náklady).

  

2. den Trek na sopku Longonot, plameňáci u jezera Naivasha
 Keňa

Nairobi necháte za sebou a pojedete na sever. Od Nairobi budete stoupat na náhorní planinu, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Velkou příkopovou propadlinu. Dorazíte k vyhaslé sopce Longonot v národním parku Mount Longonot, kde by byla škoda nevyšlápnout si to nahoru. Teprve shora se vám naskytne fantastický výhled do okolní krajiny. Při treku se budete rozhlížet, zda neuvidíte první zvěř na vaší expedici po východní Africe. Po treku, během kterého poobědváte vám zbyde jen krátký úsek jízdy k místu vašeho prvního kempování – k jezeru Naivasha. Obklopí vás jezerní krajina plná růžových plameňáků a dalšího ptactva, kteří se shromažďují v této oblasti. U ohně si dáte večeři a prožijete první večer pod nekonečnou africkou oblohou.

Strava: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 
   

   

3. den NP Hells Gate, plavba po jezeru Naivasha
 Keňa

Po snídani v kempu budete pokračovat v objevování Afriky. Popojedete „za roh“ do slavného národního parku Hells Gate, kde se před námi otevřou úchvatné skalnaté masívy vystupující z rovinaté krajiny. Překvapí vás úzké dramatické soutěsky mezi skalami, které prozkoumáte zblízka. A to vše na pozadí divoké africké přírody – možná uvidíte zebry, žirafy, buvoly… Na oběd se vrátíte do svého kempu u jezera Naivasha. Po obědě vyrazíte na plavbu lodí. Během plavby po jezeře Naivasha budete mít šanci vidět krajinu z jiné perspektivy. A třeba uvidíte i hrochy a spoustu ptáků. Odpoledne ještě stihnete navštívit Elsamere - domov Joy a George Adamsových, ve kterém je dnes muzeum, kde se u odpoledního čaje dozvíte zajímavosti o životě Joy Adamsové. Tato úžasná dáma pochází z Opavy a svůj život zasvětila projektům souvisejícím s ochranou přírody. Navečer se vrátíte do svého kempu.

  
   

   

4. den Masai Mara
 Keňa

Dnes vyrazíte keňskou divočinou na jih. Opustíte hlavní silnice, kde se pohybují turisté, a pojedete po méně frekventovaných vesnických cestách (o silnicích se tu nedá mluvit) přes řadu masajských vesnic do světoznámé rezervace Masai Mara. O dnešním dni se dá říct, že „i cesta je cíl“. Váš kemp na další dvě noci si postavíte na hranici rezervace Masai Mara a Mara Conservancy. Večer si u ohně uvaříte a budete si užívat ticho (nebo hluk) africké noci.

Strava: snídaně - oběd - večeře

  
    Afrikou v náklaďáku - Keňa a Tanzanie Afrikou v náklaďáku - Keňa a Tanzanie

   

5. den Masai Mara
 
Vstanete časně ráno a vyrazíte na celodenní safari do NP Masai Mara. Tato rezervace je známá velkými stády zvěře a všudypřítomným výskytem predátorů. Oběd budete mít formou pikniku na břehu řeky Mara, která je domovem mnoha hrochů a krokodýlů. Navečer se vrátíte zpět do svého kempu.

Strava: snídaně - oběd - večeře

Masai Mara je nejznámější rezervací nejen v Keni, ale v celé Africe a je proslulá zejména velkou migrací pakoňů a zeber a výjimečnou populací kočkovitých šelem. Najdete zde téměř 100 druhů savců a na 500 ptačích druhů. Pokud chcete spatřit lva při lovu, jste na správném místě. Neuvěřitelná krajina rezervace je tvořena otevřenými planinami, které protíná řeka Mara a její přítoky. Koncentrace zvěře je zde opravdu vysoká a čekají vás zde nezapomenutelné zážitky.

  
   

   

6. den Viktoriino jezero
 Tanzanie

Dnes se váš poznávací zájezd do Východní Afriky přesune z Keni do Tanzanie. Sestoupíte ke břehům Viktoriina jezera - největšího jezera afrického kontinentu. Toto jezero je součástí Velké příkopové propadliny a poskytuje obživu mnoha lidem žijícím v jeho blízkosti. Budete mít čas zajít si na místní trh, podívat se na čerstvé úlovky rybářů a večer si zajdete na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Strava: snídaně - oběd

Viktoriino jezero se nachází na území Keni, Tanzanie a Ugandy. Je druhým největším sladkovodním jezerem na světě, největším jezerem v Africe a také hlavním a celoročním zdrojem řeky Nil. Jezerní oblast je hustě osídlena a tak jezero poskytuje obživu téměř třiceti miliónům lidí. Bohužel došlo k dramatickému úhynu ryb za poslední století především kvůli vysazení okouna nilského, a tak z původních pěti set druhů jich zbylo pouhé dvě stovky.

  

7. den Serengeti
 Tanzanie

Po snídani se od Viktoriina jezera přesunete do Serengeti - jedné z nejproslulejších rezervací v Africe. V Serengeti najdete rozlehlé travnaté pláně s typickými akáciemi rozesetými v krajině. Díky nekonečným pláním tu žijí veliká stáda zvěře, která jsou doprovázena predátory. Je-li nějaký park synonymem pro typickou africkou krajinu, pak je to Serengeti. Projedete park od západu na východ a noc strávíme v kempu Seronera.

Strava: snídaně - oběd - večeře

Legendární park Serengeti , jistě není potřeba příliš představovat. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti znamená v jazyce Masajů "nekonečné pláně" a sami zjistíte, že je to název opravdu trefný.
Každoročně se zde odehrává jeden ze zázraků přírody - velká migrace více než dvou a půl miliónu pakoní, gazel a zeber, která je největším stěhování savců na naší planetě. Dalšími důležitými herci tohoto představení přírody jsou šelmy, pro které jsou stáda jakousi pojízdnou restaurací. V období od prosince do dubna se zvěř usídlí na pláních Serengeti a západní části oblasti Ngorongoro a této přestávky využívají samice pakoňů, aby během velmi krátké doby přivedly na svět svá mláďata, kterých se najednou narodí kolem půl milionu (obvykle od ledna do března). Mnoho z těchto mláďat se stane potravou šelem, ale silnější kusy jsou již v dubnu schopny se stádem zahájit každoroční pouť na sever. Z tohoto důvodu je období od konce ledna do března nejvhodnějším k návštěvě této části Serengeti a každý milovník fantastické africké přírody by si neměl toto divadlo alespoň jednou za život nechat ujít.

  
    Serengeti Serengeti

   

8. den Serengeti - kráter Ngorongoro
 Tanzanie

Čeká vás ještě ranní safari v národním parku Serengeti a pak se přesunete přes hranici mezi národními parky do sousední chráněné oblasti Ngorongoro. Budete projíždět krásnou krajinou a cestu vám zpestří okolní africké divadlo: mezi divokou zvěří vodí Masajové svá stáda dobytka na pastvu, přesně tak, jakou jsou zvyklí po staletí...
Dnes večer budete kempovat v kempu Simba, který je přímo na okraji kráteru Ngorongoro. Naskytne se vám odsud jedinečný výhled do kráteru.

Strava: snídaně - oběd - večeře

  
    Slon na hraně kráteru Ngorongoro kráter Ngorongoro Náklaďák na našem poznávacím zájezdu do Keni a Tanzanie

   

9. den Kráter Ngorongoro - Masajové
 Tanzanie

Se svítáním necháte svůj náklaďák za zády, přesednete do menších terénních vozů 4x4, abyste sjeli na dno kráteru. Koncentrace zvěře na tomto území odpovídajícího svojí rozlohou přibližně rozloze našeho hlavního města je neuvěřitelná. Safari v kráteru Ngorongoro je těžko překonatelné, budete mít možnost zde spatřit velikou většinu afrických savců včetně ohroženého nosorožce dvourohého (černého).
Po safari se vrátíte do kempu Simba na oběd a po obědě se vydáte na další cestu. Opustíte chráněné území Ngorongoro a sjedete z horské oblasti. Váš další kemp si postavíte přímo mezi Masaji a v něm strávíte následující dvě noci.

Strava: snídaně - oběd - večeře

Kráter Ngorongoro
Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali.


Více o mimořádné přírodní památce se můžete dočíst ZDE.>

  
    Ngorongoro Ngorongoro

   

10. den Masajové
 Tanzanie

Dnes vás čeká pěší výlet do vesnice a okolí. Zažijete unikátní masajskou kulturu na vlastní kůži, budete mít možnost nakoupit na tržišti a seznámit se blíže s tradičním způsobem života tohoto hrdého afrického kmene.

snídaně - oběd - večeře

  
   

   

11. den Arusha
 Tanzanie

Vstanete časně ráno a vydáte se na cestu do Arushi, města ležícího na úpatí Mt. Meru. Odpoledne budete mít čas na prohlídku městečka a jeho trhů. Poslední noc budete kempovat v Arushe. Večer si společně zajdete na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady)... nastává loučení s Afrikou.


snídaně

  

12. den Transfer do Nairobi
 Keňa

Po snídani se vydáte na cestu, kterou dokončíte celý okruh Východní Afrikou. Čeká vás cesta krásnou krajinou s nádhernými výhledy, za jasného dne můžete spatřit i nejvyšší africkou horu, Kilimandžáro. Cestou zpět budou klienti, kteří odlétají tento den vysazeni na letišti v Nairobi, ostatní v centru města.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Terénní expediční vozidlo


Země:
 
Keňa
Lokalita: 
Popis: Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Typ ubytování: camping
Poloha: 
Úroveň: 
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 25.11.2017-06.12.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu (53 990,- Kč)   osob  
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Krása má adresu Omán - privátní okruh s řidičem
Krása má adresu Omán - privátní okruh s řidičem
Omán

02.02.2018-09.02.2018
Se snídaní, Polopenze, Dle programu, pravidelná letecká linka

 75900,- Kč
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Vietnam

12.03.2018-24.03.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 66490,- Kč
Expedice Uganda - nejen za gorilami s českým průvodcem
Expedice Uganda - nejen za gorilami s českým průvodcem
Uganda

16.02.2018-03.03.2018
Plná penze, vlastní

 89990,- Kč
Sofitel The Palm Dubai - zájezd pro rodiny se zábavou
Sofitel The Palm Dubai - zájezd pro rodiny se zábavou
Spojené arabské emiráty
Sofitel The Palm
10.02.2018-17.02.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 63850,- Kč